Przygotowywanie samochodów na sprzedaż – kompleksowo

W życiu każdego posiadacza samochodu osobowego nadchodzi kiedyś taki moment, że trzeba zamienić obecny pojazd na nowy. Po zakupie nowego samochodu pojawia się kolejne wyzwanie – trzeba sprzedać poprzednie auto, niekoniecznie z zyskiem, bo auto traci z każdym rokiem na wartości, ale przynajmniej tak, aby wyjść na tym jak najkorzystniej i chociaż w części zrekompensować sobie sumę wydaną na zakup nowego pojazdu.

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę w naszej myjni
przy ulicy Wernyhory 17 w Szczecinie – tel 502 866 337

Przygotowanie auta do sprzedaży szybko i tanio
Kompleksowe czyszczenie samochodów

– dokładne umycie całego auta na zewnątrz
– usuwanie śladów z owadów, smoły i innych trudnych zabrudzeń
– usuwanie drobnych rys, polerowanie matowego lakieru
– mechaniczna polerka – polerowanie całego auta
– odtłuszczanie karoserii przed nałożeniem wosku
– woskowanie samochodu do uzyskania idealnego połysku
– mycie i nabłyszczanie felg aluminiowych
– pranie tapicerki materiałowej oraz skórzanej
– czyszczenie wykładziny i podsufitki samochodowej
– mycie i nabłyszczanie kokpitu, plastików w aucie
– odkurzanie i pranie dywaników oraz bagażnika
– mycie szyb od wewnątrz
– czyszczenie i odświeżanie elementów gumowych
– usuwanie naklejek i śladów kleju z szyb samochodu

Żeby sprzedać samochód, należy wcześniej odpowiednio go przygotować na przybycie klientów. Żeby nasz stary samochód dobrze prezentował się przed potencjalnymi nowymi właścicielami, nie wystarczy go tylko umyć. Oczywiście porządne umycie karoserii i odkurzenie wnętrza to podstawa, ale warto zwrócić uwagę na inne istotne rzeczy.

Po umyciu karoserii należy ją porządnie wypolerować, pokryć woskiem i w miarę możliwości pozbyć się drobnych zarysowań. Wnętrze powinno być wysprzątane, odkurzone, tapicerka wyprana, a wszystko powinno pachnieć świeżością. Wszelkie ślady naszego użytkowania powinny bezpowrotnie zniknąć, a jeśli nie jest to do końca możliwe – zredukowane do minimum.

Nie wszystkie z wymienionych czynności są możliwe do zrealizowania przez zwykłego śmiertelnika, przeciętnego posiadacza auta na sprzedaż. Najlepiej więc skontaktować się z firmą świadczącą usługi w zakresie przygotowania samochodu do sprzedaży i zamówić kompleksową usługę, na którą składa się mycie samochodu z zewnątrz, sprzątanie wewnątrz, usuwanie niepożądanych zapachów oraz wszelkie czynności kosmetyczno-konserwacyjne.

Jednak wcześniej należy pamiętać o innej ważnej rzeczy, czyli odwiedzinach u dobrego mechanika i sprawdzeniu samochodu pod kątem jego sprawności i bezpieczeństwa. Dopiero na końcu przystępujemy do sprzedaży auta.

Inne usługi

Kompleksowe mycie auta w Szczecinie
Ręczna myjnia samochodów Szczecin